Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Jest nowoczesną metodą, która polega na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka. Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuję się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek.

 

Ze względu na szerokie zastosowanie, zabieg polecany jest zarówno dla cer tłustych, mieszanych jak i suchych. Mikrodermabrazja diamentowa nie tylko dobrze oczyszcza skórę, ale również skutecznie usuwa martwą warstwę naskórka, regeneruję i poprawia absorbcję składników aktywnych. Usunięcie powierzchniowych warstw pobudza również komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra staję się dużo gładsza, jaśniejsza, świeża i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu.

 

Mikrodermabrazja diamentowa jest niezastąpiona w przypadku blizn i rozstępów powodując ich spłycenie oraz wygładzenie dodatkowo spłyca zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia.

 

Zaletą zabiegu mikrodermabrazji to, iż jest on bezbolesny i przyjemny. Zabieg nie ogranicza codziennej aktywności. Może wystąpić lekkie zaczerwienienie na skórze, które ustępuje po kilku godzinach. Po zabiegu nie należy korzystać z opalania [ do 48h ] i basenu z wodą chlorowaną [ do 48h ].

 

Wskazania

 - blizny po trądzikowe
 - łojotok
 - sucha skóra
 - rozstępy
 - przebarwienia
 - wiotkość skóry
 - rozszerzone pory
 - zaskórniki i prosaki
 - blizny zanikowe i przerosłe
 - szorstki zrogowaciały naskórek
 - trądzik pospolity

 - zaskórniki
 - odmładzanie skóry i likwidacja małych zmarszczek wokół oczu, ust i szyi

 

Przeciwwskazania

- trądzik różowaty
- trądzik ropowiczy
- naczyniaki jamiste
- zakażenia grzybicze
- skłonności do bliznowców
- uszkodzenia ciągłości skóry
- zakażenia wirusowe [ brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny ]
- zakażenia bakteryjne [ liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa ]
- zabiegi operacyjne w obrębie miejsca wykonywania zabiegu [ do 2 miesięcy ]