Ultradźwięki

Ultradźwięki

Ultradźwięki, to fale o niskiej częstotliwości, które wnikają głęboko w skórę. Za pomocą ultradźwięków możliwe jest dostarczanie preparatów kosmetycznych znacznie głębiej niż ma to miejsce podczas tradycyjnego wklepywania ich w skórę.

 

Fale ultradźwiękowe przenikają  przez warstwę ochronną naskórka, którą stanowią komórki rogowe. Dzięki temu, efekty zabiegów ultradźwiękowych są o wiele lepsze od tych, które daje klasyczny masaż. Ultradźwięki to głęboki mikromasaż skóry, który  pobudza komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, co umożliwia nam osiągniecie jędrnej, gładkiej i sprężystej skóry.

 

Niestety, wraz z upływem lat, komórki zlokalizowane w głębszych warstwach skóry, są mniej efektywne. By to zmienić potrzebna jest dodatkowa stymulacja, a tę właśnie wywołuje działanie fal ultradźwiękowych na skórę.

 

Efekty

Zabiegi ultradźwiękowe dają spektakularne efekty jeśli chodzi o odmładzanie skóry. Transport substancji aktywnych w głębsze struktury skórne, pomaga niwelować zmarszczki, wygładza, napręża i ujędrnia skórę. Przy pomocy ultradźwięków, eliminuje się grudkowate skupiska tkanki tłuszczowej, zwane cellulitem. Ponadto fale te umożliwiają dostarczanie głębiej w skórę substancji oczyszczającej, co daje bardzo dobre rezultaty w zakresie zwalczania problemów cery trądzikowej. Do najpopularniejszych zabiegów, w których wykorzystuje się ultradźwięki, należą peelingi kawitacyjne, sonoforezy i zabiegi liftingujące. Wszystkie one przyczyniają się do odmłodzenia skóry, które jest możliwe, dzięki dogłębnemu działaniu substancji aktywnych.

 

Wskazania

Wskazaniem do zabiegów ultradźwiękowych jest starzejąca się, wiotczejąca i tracąca elastyczność skóra. Zabiegi takie wykonuje się na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Ultradźwięki, to także sposób na pozbycie się cellulitu i nieznacznych pokładów tkanki tłuszczowej. Ultradźwięki modelujące sylwetkę stosuje się na udach, biodrach, brzuchu, pośladkach i tali.

 

Przeciwwskazania

 - chorobami nowotworowymi

 - ostre stany zapalne

 - żylaki,

 - zakrzepica,

 - zwapnienie naczyń

 - zakrzepowe zapalenie żył

 - metalowe implanty,

 - choroby serca,

 - problemy z krzepnięciem krwi

 - ciąża

 - ogólne wyniszczenie organizmu.